Muhasebe Öğretmenleri

Muhasebe Kaynak Sitesi

Çrş02102016

Last update04:25:37 AM

Muhasebe ProgramlarıBilgisayarlı muhasebede yapılması gereken işlemler elle tutulan muhasebedeki işlemlerin aynısıdır. Ancak bilgi girişi dışında bütün işlemler bilgisayarlar tarafından yapılır. Günümüzde çok gelişmiş muhasebe paket programları vardır.  İşletmelerin yapmış oldukları işlemler:

Kasa işlemleri

Fatura işlemleri

Çek senet işlemleri

Personel işlemleri

Muhasebe kayıt sistemleri; işletme defteri, bilanço vb tüm defterler elde yapılıyordu artık bu yüklerin çoğunluğu bilgisayar yardımı ile hafilemiş oldu. Bilgisayarlı muhasebe muhasebeyi kolaylaştıran, analiz yapma imkanı veren muhasebecinin patronuna detaylı rapor sunma imkanı vermektedir. Ancak şunu unutmamak lazım ki bilgisayarı bilmek değil muhasebeyi de bilmek gerekmektedir.

Muhasebeyi bilmeden bilgisayarlı muhasebe dersi veya programalarını anlamak zor ve güçtür. Biz piyasada en çok kullanılan muhasebe programlarını aşağıda vereceğiz fakat bu programlar demo eğitim sistemidir ve Meslek liselerinde eğitim amaçlı kullanılmaktadır. Muhasebe programlarının orijinallari bin TL gibi rakamlarla ifade edilmektedir.

Bilgisayarlı Muhasebe ile ilgili tüm dokümanları eklenecektir.

 Eta For Windows  >>> İNDİR

 


 
Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile