Muhasebe Öğretmenleri

Muhasebe Kaynak Sitesi

Sal02092016

Last update04:25:37 AM

Mezun Öğrenci Konuşması                                (Mezun Öğrenci Konuşması)

                        Değerli büyüklerim ve değerli arkadaşlarım,

                          Hepiniz mezuniyet gecemize hoş geldiniz.


Yetişkinliğe adım attığımız bu dönemde üzerimize aldığımız sorumlulukların bilinci içerisindeyiz. Biliyoruz ki bir insan kolay yetişmiyor, ilmik ilmik dokumak gerekiyor her karesini, her satırını ince ince okumak, şekillendirmek… Emek harcamak gerekiyor hiçbir şeye harcanmadığı kadar. Bütün bunları biliyoruz ve bunların yanında bugüne kadar bize yapılan yatırımların karşılığını verme zamanımızın geldiğine de inanıyoruz.

Değerli konuklar,

Bugüne kadar bizlerden beklenen iyi birer evlat ve başarılı birer öğrenci olmamızdı. Bundan sonra tüm bunlara iyi birer vatandaş olmayı eklemek asıl sorumluluğumuz olmak zorundadır. Sorumlu vatandaş olmanın temeli Atalarımızın elleriyle yarattıkları Cumhuriyet’imizin değerlerine sahip çıkmaktan geçer. Tamda bu nedenle gençler olarak Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin en büyük koruyucularıyız… Kimse tereddüt etmesin ki her türlü ülke sorununda bir fikrimiz, bir çözümümüz var düşünüyoruz, araştırıyoruz, tartışıyoruz, öğreniyoruz, eleştiriyoruz…

Bizler şanslıyız ki eleştirmenin yasak olduğu bir çağda özgür düşünmeye olanak sağlayan bir okuldan mezun oluyoruz. Teorinin yanında pratiği de eğitim anlayışı olarak belirlemiş olan okulumuzun her geçen gün bize daha iyi bir eğitim sunma çabasının karşılığını bizde başarılarımızla vermek istiyoruz. Bizleri en iyi şekilde yetiştiren, her alanda bize rehber olan hocalarımıza ve başarılarımızla başarısızlıklarımızla her anımızda yanımızda olan ailelerimize bir kez de sizlerin önünde teşekkürü bir borç biliyorum.

Değerli konuklar,

Bununla birlikte benim, arkadaşlarımın ve günümüz gençliğinin büyük rahatsızlık duyduğu bir noktaya değinmek istiyorum. Henüz hayatımızın başlangıcında vaktinin neredeyse tamamını okul ve dershane arasında mekik dokuyarak geçiren yarış atlarına dönüştürülüyoruz. Eğitimin piyasaya açıldığı, dershaneye gitmeden üniversite kazanmanın mümkün olmadığı bir ortamda es kaza bir okul kazanıp bitirebilirsek bu defada işsizler ordusu içerisinde iş bulma çabasına giren yarış atları oluyoruz.

Ancak her şeye rağmen hayta karşı umutluyuz… Dedik ya ülke sorunlarına kafa yoruyoruz…Bir üstadın dediği gibi “Mühim olan dünyayı anlamak değil değiştirmektir.”.Bizler yukarıda dediğim gibi araştırıyor ve öğreniyoruz. Bunun da bizi dünyayı değiştirebilme gücüne ulaştıracağını kesinlikle biliyoruz. Tabi bilmek kadar uygulamak da önemlidir. Eyleme geçmeyen düşünceler biz gençlerin ellerinde hayat bulacaktır. 

Değerli büyüklerim, sevgili arkadaşlar, Bu duygu ve düşüncelerle arkadaşlarımın mezuniyet coşkusunu paylaşıyor, bize emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyor, arkadaşlarımızın gelecek yaşamlarında mutlu ve başarılı olmalarını diliyorum.

 

Diğer Mezuniyet Konuşmalarını Görmek için >>> TIKLAYINIZ

 

mezuniyet yazıları, mezuniyet izle, mezuniyet kıyafet, mezuniyet elbiseler, elbise mezuniyet, mezuniyet konuşmaları, mezuniyet törenleri, mezuniyet kep, pmyo erken mezuniyet, mezuniyet davetiyeleri, mezuniyet yazısı, lise mezuniyet konuşmaları, mezuniyet davetiye yazıları, aöf mezuniyet belgesi, lise mezuniyet, üniversite mezuniyet, Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile