Muhasebe Öğretmenleri

Muhasebe Kaynak Sitesi

Cts02132016

Last update04:25:37 AM

8. Sınıf Öğrenci Mezuniyet Konuşması                                               ÖĞRENCİ KONUŞMA METNİ

Sayın Müdürüm, Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Misafirler ve Sevgili Arkadaşlarım,


Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor… Tanışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar acı. Sizden bir şey kalır geride. Kırılan kalbinizden bir parça mı yoksa sevdiklerinizle paylaştığınız anlar mı?

Beni ve sanıyorum ki tüm arkadaşlarımı şu günlerde hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. 

Sekiz yıllık eğitim süreci içinde iyiyi ve kötüyü ayırt etmeyi öğrendik. İnsanın ve insanlığın değerini öğrendik. Birbirimize karşı her zaman dürüst ve doğru olmayı kısacası vatana ve millete yararlı bir birey olmak için gereken ön bilgileri öğrendik. Sorumluluklarımızı ve içinde bulunduğumuz topluma karşı görevlerimizi kavradık.

Şimdi nice anılar ve güzel duyguların eşliğinde gururlu ve bir o kadar da hüzünlü bir şekilde okuluma veda ediyorum bayrağı sizlere teslim ederek.

Bizler, bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyoruz. Başkalarının da geçtiği gibi…Ancak, mevsim bitecek ama bizler başka iklimlerde de çiçek açmaya devam edeceğiz ve yeni çiçekler yetiştireceğiz. Volter’in dediği gibi, bahçemizi hiç kurutmayacağız, sulamaya, güzelleştirmeye devam edeceğiz. Asıl olan da bu değil mi?

Bizlerin yetişmesinde, olgunlaşmasında büyük rol oynayan, yaptığımız tüm yaramazlıkları hoş gören öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve ellerinden saygıyla öpüyorum. Onlara olan sevgim yaşım büyüdükçe o oranda büyüyecek ve onlar kalbimin bir köşesinde daima yaşayacaklardır.

Benden desteğini esirgemeyen ve yanımda olduklarını daima hissettiren aileme de huzurlarınızda teşekkür ederim. 

Tüm arkadaşlarıma ve bizden sonra yerimizi alacak kardeşlerime de bundan sonraki eğitim yaşantılarında başarılar diler, saygılar sunarım.


8-B Sınıfı Öğrencisi

 

Diğer Mezuniyet Konuşmalarını Görmek için >>> TIKLAYINIZ

 

tesettür abiye elbise modelleri, elbise modelleri 2011 abiye, 2011 tesettür abiye modelleri, mezuniyet yıllık yazıları, mezuniyet yıllık, mezuniyet yıllık örnekleri, yıllık örnekleri mezuniyet, mezuniyet yıllık fiyatları, mezuniyet konuşması, lise mezuniyet konuşması, mezuniyet konuşması örneği, mezuniyet konuşması örnekleri, üniversite mezuniyet konuşması, ilköğretim mezuniyet konuşması, Yorumlar   

 
0 #3 ahh ulan ahemre 13-06-2014 15:40
Ne çabuk geçti 8 yıl diyor insan 1 sene geriye gitmek istiyor ama gıdemıyor arkadaslarınıza veda etmek istemiyorsunuz ama MECBUR hacı Bu lafımı dikkate alın ve 8. sınıfın kıymetini çok iyi bilin keşke ben 8. gelseydimde o yılları yaşasaydım diyorum ama olmayacak duaya amin demek olmaz :) 8. lise üniversiteye benzemez tada tada yaşayın . . .
Alıntı
 
 
+1 #2 TeşekkürlerTeşekkür Ederim 03-06-2014 18:24
Konuşmanın bazı parçalarını kullandım ama kaynak belirtmedim. :sad: Umarım gerekli değildir.Hakıın ızı helâl ediniz.
Alıntı
 
 
0 #1 vedaesma 13-05-2014 14:59
her şey son bulur senle
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile